Havuz Nem Alma Santrali ve Fiyatları

Havuz nem alma santrali; kapalı havuzlar ve kaplıcalar gibi sağlıkla ilgili alanlarda iklim kontrolü için ideal çözüm. havuz nem alma ünitesi, küçük villa havuzlarından olimpik havuz yapılarına kadar çeşitli uygulamalar için kullanılabilecek kapasitede üretilmektedir. Havuz Nem Alma Ünitesi enerji tasarrufu ile regüle edilen alandaki nem sorununu çözmek için tasarlanmış bir cihazdır. havuz nem alma ünitesi otomasyonlu ve direkt genleşmeli soğutma devreli paket olarak sunulmaktadır. Soğutma devresinin tüm parçaları ve otomasyonu hava arıtma ünitesine entegre edilerek gerekli nem alma ve iklimlendirme işlemleri hava arıtma ünitesi bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

İçindekiler

Havuz Nem Alma Santrali Fiyatları

Havuz Nem Alma Santrali Fiyatları ise 50.000TL – 1.000.000 Tl arasında değişken fiyatlardan satılmaktadır. Güncel fiyat listesi için bizi arayabilirsiniz.

Havuz Nem Alma Santrali Nedir | Havuz Nem Alma Santrali Nasıl Çalışır

Havuz Nem Alma Santrali Nedir : Nem alma sistemleri kapalı ortamlardaki havuzlarda kullanılan sistemlere denir . Kontrolör, havuzdaki bağıl nemi kontrol altına almak için kullanılır. Merkezi klimaları temsil eden santraller, ortamdaki bağıl nemi uygun çevre koşullarında korumak için çabalar.

 nem alma cihazları, kapı havuzların içerisindeki kontrolsüz sıcaklık ve nem artışlarının ortamdaki oksijeni tüketmesinin önüne geçer.

Misyon: Kapalı havuzlar, artan sıcaklıklar ve suyun ürettiği buhar nedeniyle özellikle yaz aylarında nem seviyelerinin sürekli yükseldiği alanlardır. Bağıl nem arttıkça bakteriler büyümeye devam eder ve mantar ve zararlı mikroorganizmaların sayısı artmaya devam eder. Havuz nem alma cihazı, nemi kontrol etmek ve çevreyi düzenlemek için çalışır.

Havuz Nem Alma Santrali Nasıl Çalışır :Taze hava talebi yüksekse, önerilen çalışma prensibi budur. Çevrenin konfor şartlarına bağlı olarak dış havanın mutlak nem değeri düşük ve sıcaklık değeri dengelidir. Baypas ve karıştırma kanatları kapalı konumda. Kompresör devre dışı. Oda havası ısı geri kazanım paneli vasıtasıyla dışarı atılır ve taze hava ısı geri kazanım paneli vasıtasıyla odaya aktarılır. Dış hava sıcaklığı ortam sıcaklığından daha düşük olduğunda, su serpantinli ısıtıcı veya elektrikli ısıtıcı çalışacaktır.

Havuz Nem Alma Santrali Avantajları

Havuz Nem Alma Santrali avantajları nelerdir : Kapalı havuzlar için havuz suyu sıcaklığı 24-28°C, ortam sıcaklığı ise havuz suyu sıcaklığından 23°C daha yüksek olmalıdır. Bağıl nem de 30 °C’de P60 seviyelerinde tutulmalıdır. Aksi takdirde bakteri ve mantarlar ortamda büyüyecek ve ahşap ve metalin yüzeyini aşındıracaktır. ALDAĞ marka ALDAPOOL havuz nem alma cihazı hava arıtma ekipmanları, kapalı havuz ve spa ortamının havalandırılmasını, ortamdaki su buharının dışarı atılmasını, odadaki kişilerin ihtiyaç duyduğu taze hava akışının gerçekleşmesini ve yoğuşmanın önlenmesini sağlar. Soğuk yüzeylerde oluşur ve kapalı havuz alanlarının ısıtma ihtiyacının %80’ine kadarını karşılar.

Klima santralleri geleneksel havuz havalandırma sistemlerinde kullanılmaktadır. HVAC cihazında nem alma işlemi olmadığı için odadaki hava tamamen dışarı atılır ve dışarıdan taze hava ile değiştirilir. Dış ortamın soğuk olduğu geçiş ayları ve kış aylarında önemli enerji maliyetleri ortaya çıkmaktadır. Dışarıdaki soğuk havanın ısıtılması ve içeriye kanalize edilmesi gerekir. Yüzme havuzu nem alma sistemindeki nem alma devresi, işletme senaryosunun gerektirdiği soğuk mevsimde dış ortamdan hava geçişine izin vermeden, iç hava sirkülasyonu ile tam koordineli olarak mevcut ısıyı muhafaza eder.

Havuz Nem Alma Santrali Satan Firmalar

Bu ürüne sahip olmak isteyenlerin ise en çok merak ettiği soru ‘’Havuz Nem Alma Santrali Satan Firmalar’’. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırmanın ardından Havuz nem alma cihazlarını satan onlarca firma bulmanız mümkündür. Farklı fiyat ve kalitelerde cihazlar üreten firmalardan hangisini seçeceğiniz size kalmış. İşte Havuz nem alma santralleri satan firmalardan bazıları.

  • l TROTEC
  • l HVAC
  • l Else Havuz ve Yapı Malzemeleri
  • l AIRPLUS

 Otellere Havuz Nem Alma Santrali Sistemi

Sıcaklık ve nem bir araya geldiğinde, insanlar sıcaklığın hoş olmayan yönlerinden ve nemin dayanılmaz etkilerinden daha da rahatsız olurlar. Özellikle iç ortam nemi ve sıcaklığı havadaki oksijenin azalmasına ve zararlı gazların artmasına neden olur. Kapalı havuzlarda nem, sıcaklık ve havuz kimyasalları nefes almayı imkansız hale getiren çeşitli bileşikler üretir. Havuz nem alma sistemi, havadaki bağıl nemi kabul edilebilir ve uygun bir seviyeye indirmek için kullanılır. BU sebeple Havuz nem alma sistemlerinin en çok tercih edildiği ve ihtiyaç duyulduğu yerlerden birisi kesinlikle otellerdir. Uygun ve sağlıklı koşulları sağlamak adına Otellere Havuz Nem Alma Santrali Sistemi nin önemini vurgulamak gerekir.

En iyi Havuz Nem Alma Santrali Markası

Havuz nem alma santrali satın almak isteyenler doğal olarak en En iyi Havuz Nem Alma Santrali Markası konusunda bilgi sahibi olmayı istiyor. Her markanın belirli standartlar üzerine yapıldığını varsayarsak, gerçekten en iyi markaya sahip olmak istiyorsanız fiyatlarda artış beklemeniz gerekecektir. Fakat şunu da eklemek gerekir ki kaliteli bir markayla bu işlemi yapmanız ileride size sağlayacağı enerji kazanımı sayesinde bir miktar da olsun kendi parasını çıkarmaya başlayacaktır. Güncel olarak piyasada en çok tercih edilen ve tavsiye edilen marka ise TROTEC markasıdır.