Jet Fan ve Jet Fan Fiyatları

Jet Fan (otopark fanı): Otopark havalandırma sistemi iki temel ihtiyaç esas alınarak tasarlanmıştır. Bu sistemler, günlük operasyonlarda zararlı araç egzozunu atmak ve bir yangın durumunda insanların ve itfaiyecilerin kaçmasına yardımcı olmak için kullanılır. Jet fanlar kullanılarak otoparklara kurulan havalandırma sistemleri, son 7-8 yıldır Avrupa’da bulunmuştur. Ülkemizde son yıllarda yoğun talep var. Otopark havalandırmasına yönelik bu yeni yaklaşım, birçok teknik ve ekonomik faydasını beraberinde getirmekte ve aynı zamanda kavram kargaşasına neden olmaktadır.

  • Jet Fan Fiyatları: Şimdi ise gelelim Jet fan fiyatlarına. Güncel olarak piyasadaki fiyat aralığı 10.000 TL – 20.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Buradaki fiyat farkına sebep olan en önemli faktör ise ürün kalitesidir. Güncel fiyat listesi için firmamızı arayabilirsiniz.
jet-fan-servisi

İçindekiler

Jet Fan Nedir | Jet Fan Nasıl Çalışır

Jet Fan (otopark fanı) Nedir : Bir jet fan tarafından üretilen kuvvet olan itme, Newton [N] cinsinden ifade edilir ve kütle akışı ve hız değişikliklerinin ürünüdür. Bu, performansı m3/s veya Pa’da ölçülen geleneksel fanların aksine jet fanlar için bir ölçü birimidir. Jet fanlar genellikle tavana monte edilir. Jet fanı harekete geçiren havanın ortasına yerleştirmek önemlidir. Teorik olarak, ortam havasının ilk akış hızının sıfır olduğu varsayıldığında, jet fan tarafından oluşturulan itme, hacimsel akış hızı x hava yoğunluğu x çıkış hızına eşittir.

Jet fanlar, maksimum verimlilik için asmak için tamamen serbest olmalıdır. Aslında, fanın altında maksimum boşluk yaratmak için tavana mümkün olduğunca yakın monte edilir. Hava düz zeminlere tutma eğilimindedir. “Coanda etkisi” olarak bilinen bu fenomen, genel verimlilik için çok önemlidir. Bunu önlemek için, belirli jet fan markalarında hava akışını yakındaki yüzeylerden uzaklaştıran bir ızgara bulunur.

Genel verimlilik aynı zamanda girdi ve çıktı koşullarından da etkilenir. Taraftarların yakınındaki engellere hazırlıklı olmalısınız. Yukarıda bahsedildiği gibi, nominal itme kütle hava akışı x başlangıç ​​hızına eşittir. Etkili itme, nominal itme ve “sistem verimliliği”nin ürünüdür ve her zaman nominal itme kuvvetinden küçüktür. Mümkün olan en yüksek verim için en yakın jete olan mesafe girişte 0,5 metre, çıkışta 2,0 metre olmalıdır. Yükseklik kirişi 0,4 metreyi geçmemelidir. Aksi takdirde, fanı tavandan asarak veya fan ile en yakın jet arasındaki mesafeyi artırarak jet yüksekliğini düzeltmeniz gerekir.

Jet Fan Nasıl Çalışır:

l Nozul ile çok yüksek bir hava hızı üreterek ve büyük miktarda havayı önünüze iterek fanın çalışmasına dayanmaktadır.

l Fandan çıkan yüksek hızlı hava kütlesinin momentumu tüm ortamı etkiler ve hava kütlesini fandan geçen havadan çok daha büyük hareket ettirir.

l Genel olarak jet fanın görevi, tavandaki büyük basınç düşüşünden dolayı otoparktaki havayı ve dumanı kontrollü bir şekilde çıkışa yönlendirmektir.

l Jet fan, yüksek hızda hareket eden az miktarda hava ile otoparkın tavanında bir negatif basınç bölgesi oluşturarak, havanın kapalı otopark bölümü boyunca hareket etmesinden sorumludur. Jet fana 15m mesafede, fanın hacimsel debisinin 8 ila 16 katı hava hareketini gerçekleştirebilir.

Böylece Jet Fan nasıl çalışır sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Jet Fan Avantajları

Jet Fan avantajları nelerdir: Kanal montajı gerekmez. Izgara veya difüzör gerekmez. Hava akışı çok daha hızlı ve daha verimli. Dumanı kontrol edebilir ve bölgeleyebilirsiniz. Mimari olarak, zeminin yüksekliği düşürülebilir. İşletmeniz için enerji tasarrufu sağlar.

Proje sırasında düzeltmek için kolay bir yol sağlar. Kanal sistemi ölü bölgesi kaldırılır. Katlı otoparkı şık ve ferah bir ortamdır. Esneklik ve kolay montaj sağlar. Basit bir test çalıştırması sağlar.

Jet Fan Satan Firmalar

son zamanlarda insanlar tarafından çokça aratılan cümleler arasında. Konuyla alakalı bilgi ve tecrübe sahibi olmayanlar adına hangi firmadan alışveriş yapacağını seçmek zor olacaktır. Bundan ötürü Jet Fan (otopark fanı) Satan Firmalar ı sizler için derledik.

  • l HELİSFAN
  • l ACTİVENT
  • l VENCO
  • l CVSAİR
  • l ERCEFE

Jet Fan Çeşitleri

Jet Fan (otopark fanı) Çeşitleri nelerdir? Jet Fanlar çeşit olarak Radyal ve Aksiyal jet fan olarak ikiye ayrılmaktadır.

  • Radyal Jet Fan: Herhangi bir endüstride, ofis, alışveriş merkezi, hastane, otopark, ev havalandırma sisteminde yangın anında oluşan dumanı dışarı atmak için kullanılabilir.
  • Aksiyal Jet Fan: Herhangi bir endüstride, ofis, alışveriş merkezi, hastane, otopark, ev havalandırma sisteminde yangın anında oluşan dumanı dışarı atmak için kullanılabilir.

Her ikisi de amaç olarak birbirleriyle aynıdırlar. Fakat çalışma prensiplerinde ve ekipmanlarında farklılıklar görülmektedir.

Otellere Jet Fan Sistemi

Kanal montajı, ızgara ve difüzor gerektirmediği ve bununla birlikte yüksek verimlilik sağlayarak tasarruf sağlayarak Otellere Jet Fan (otopark fanı) Sistemi takılmasını mantıklı hale getiriyor. Aynı zamanda yangın gibi istenmeyen durumlarda can kayıplarının da önüne geçerek, kesinlikle her otelde bulundurulması gereken bir sistem olduğunu tekrar hatırlatıyor.