Klima Santrali ve Fiyatları

Klima santralleri büyük binalarda kullanılan klima ekipmanlarının iç ünitesidir. Klima santrali genellikle binanın çatısına veya binanın dış duvarına monte edilir. Sıcak veya soğuk hava üreten klima santralleri ısıttığı veya soğuttuğu havayı binanın tüm odalarına gönderir. Klima santral üniteleri dışarıdan aldığı havaya filtreler ve odalara temiz hava sağlar. Özellikle büyük binalarda, hastanelerde, fabrikalarda, otellerde tercih edilen klima santralleri hijyenik olması gereken binalarda kullanılmalıdır. Klima santralleri temiz havayı odalara ileterek binalardaki havanın kalitesini artırmaktadır. Genellikle sipariş üzerine üretilen klima santralleri binalarda temiz hava akışı sağlayan, odaları nemlendiren, odaların ısısını istenen derecede sabit tutan cihazlardır. Klima santrali fiyatları cihazların özelliklerine göre değişmektedir.

İçindekiler

Klima Santrali Nedir | Klima Santrali Nasıl Çalışır

Klima santralleri genellikle ticari ve kurumsal binalarda kullanılan cihazlardır. Klima santrali nedir, klima santrali nasıl çalışır sorularını yanıtlamak için bu cihazların çalışma prensibini bilmek önemlidir. Klima santralleri, mekanizması oldukça basit cihazlardır. Klima santralleri, fanlar, nemlendirici, filtre ve kanatlardan oluşur. Klima santralleri bir binadaki klimaların merkezidir. Klima santralleri dışarıdaki havayı filtreleyerek bina içine istenen ısıda dağıtır. Böylece binadaki odalarda istenen sıcaklıklarda temiz hava sirkülasyonu sağlar. Klima santrallerinde havayı temizlemek için birçok farklı filtre kullanılmaktadır. Klima santrallerinde havayı temizlemek için kullanılan özel filtreler klimanın kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Klima santrallerinde en çok kullanılan filtreler hepa filtrelerdir. Bu filtreler havada bulunan bakteri ve virüsleri filtreleyerek binalarda hijyeni artırır. Klima santrallerinde kullanılan karbon filtreler ise ortamdaki kötü kokuları önler.

Klima Santrali Avantajları

Klima santralleri ticari ve kurumsal binalar için oldukça avantajlıdır. Klima santrali avantajları nelerdir sorusu birçok farklı şekilde yanıtlanabilir. Öncelikle klima santralleri, ihtiyaca ve kullanım alanına göre klimanın istenen konuma monte edilmesine izin veren sistemlerdir. Bu yüzden bu sistemler binalarda alandan tasarruf sağlamaktadır. Klima santralleri sayesinde binalarda her odaya istenen ısıda temiz hava sirkülasyonu sağlanır. Aynı zamanda büyük binalarda klima santrali kullanılarak ekonomik koşullarla binalarda hiyjen, ısı ve nem dengesi sağlanmış olur.

Klima Santrali Satan Firmalar

Günümüzde klima santrallerini üreten ve satışını yapan birçok firma bulunmaktadır. Klima santrali satan firmalar arasında seçim yaparken iklimlendirme konusunda uzman ve deneyimli firmalar tercih edilmelidir. Klima santralleri birçok farklı çeşitte üretilen cihazlardır. Klima santralleri satın alırken kullanım amacına uygun özellikte santral üreten firmalar tercih edilmelidir.

Klima Santrali Kurulumu | Klima Santrali Montajı | Klima Santrali Borulama

Klima santralleri büyük binalardaki tüm klimaların merkezidir. Tek bir iç üniteden oluşan klima santrali soğutulan veya ısıtılan havayı binadaki tüm odalara gönderir. Klima Santrali nasıl kurulur, Klima Santrali montajı nasıl yapılır, Klima Santrali borulama nasıl yapılır sorularının yanıtı klimanın kullanım alanına göre değişmektedir. Hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller ve plazalar gibi büyük binalarda tercih edilen klima santrallerinin kurulumu oldukça kolaydır. Klima santralleri klimanın kullanılacağı binanın özelliğine göre çatıya veya binanın dış duvarına monte edilir.

klima-santrali-cesitleri

Klima Santrali Çeşitleri

Klima santralleri çalışma prensiplerine göre farklı çeşitlerde üretilmektedir. Klima santrali çeşitleri nelerdir sorusu klimaların çalışma prensibi ile açıklanabilir. Günümüzde klima santralleri birçok farklı çeşitte üretilmektedir. Bunların en yaygın olanları; ısı geri kazanımlı klima santralleri, hijyenik klima santrali, temiz havalı klima santrali, endüstriyel amaçlı klima santralidir.

Otellere Klima Santrali Sistemi

Klima santrallerinin en çok tercih edildiği alanlardan biri otellerdir. Büyük otellerde klima santralleri odalara istenen ısıda temiz hava sirkülasyonu sağlar. Otellere klima santrali sistemi kurulumu hem enerji tasarrufu sağlamakta hem de odalara istenen ısıda temiz hava sağlamaktadır.

Villalara Klima Santrali Sistemi

Klima santralleri villalarda da en çok tercih edilen klima sistemlerinden biridir. Villa ve malikanelerde klima santrali kullanılarak odaların ısıtılması ve soğutulması tek bir iç üniteyle gerçekleştirilir. Villalara klima santrali sistemi kurularak odaların ısınması, nem dengesi ve temiz hava sirkülasyonu ekonomik bir şekilde sağlanmaktadır.

Plazalara Klima Santrali Sistemi

Büyük plazalarda klima santralleri ile tüm binadaki odalara temiz hava sirkülasyonu sağlanır. Plazalara Klima Santrali Sistemi kurulumu ile binaların ısıtılması, soğutulması, binadaki her odaya temiz hava gönderilmesi ekonomik koşullarla yapılır. Plazalarda her odanın nem dengesi de klima santralleri ile kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

En iyi Klima Santrali Markası

Klima santralleri satın alırken sektörde uzman markalar arasında seçim yapmak çok önemlidir. En iyi Klima Santrali markası hangisi sorusu ise klimaların satışından sonra garanti sunan, bakım ve onarım hizmeti veren markalar olarak yanıtlanabilir. Bu yüzden klima santralleri satın alırken satış sonrası destek hizmeti veren markalar arasından seçim yapmak gerekir.

Klima Santrali Fiyatları | Klima Santrali Fiyatları Ne Kadar

Klima santrallerinin ücretleri klimaların özelliklerine, ölçülerine ve üretimde kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Klima santrali fiyatları konusunda en belirleyici unsur ise klimaların özellikleridir. Bu yüzden Klima Santrali Fiyatları Ne Kadar sorusunun yanıtı klimaların kullanım amacına ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.