Rooftop Klima ve Rooftop Klima Fiyatları

Çatı tipi klima olarak da bilinen Rooftop klimalar, genellikle ticari binalarda çatılara kurulan bir klima ünitesidir. Rooftop klima cihazları tek bir üniteden oluşan cihazlardır. Bu cihazlarda iç ünite ve dış ünite bir aradadır. Bu yüzden oldukça kullanışlı ürünlerdir. Az yer kaplayan çatı tipi klimalar, elektrikle çalışmaktadır. Hem ısıtma hem de soğutma yapabilen bu cihazlar, binaların içindeki havayı temizleme özelliğine sahiptir. Tüm sistem çatıda ve tek bir yerde bulunduğu için rooftop klima sistemleri, alandan tasarruf etmenizi sağlayan klima sistemleridir. Rooftop Klima Fiyatları cihazların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

İçindekiler

Rooftop Klima Nedir | Rooftop Klima Nasıl Çalışır

Rooftop klimalar, dış mekana monte edildiği için rüzgar, yağmur ve güneş ışığı gibi hava koşullarına dayanıklı ürünlerdir. Rooftop klimalar, alışveriş merkezleri, sinemalar ve süpermarketler gibi büyük binalar için ideal cihazlardır. Rooftop Klima nedir, Rooftop Klima nasıl çalışır sorularına yanıt verebilmek için bu cihazların çalışma prensibini anlamak önemlidir. Rooftop klimalarda bazı temel bileşenler bulunur. Bunlar; kompresör, soğutucu gaz, yoğunlaştırıcı bobin ve buharlaştırıcı bobindir. Klima, bu bileşenlerin soğutucuyu gazdan sıvıya, sıvıdan gaza dönüştürmesiyle çalışır.

Rooftop Klima Avantajları

Rooftop klimalar, kompakt sistemler olmaları ve maliyet masraflarının düşük olması nedeniyle oldukça avantajlı ürünlerdir. Rooftop Klima avantajları nelerdir sorusu birçok farklı şekilde yanıtlanabilir. Öncelikle rooftop klimalar, çatıların üzerine monte edildiği için alandan tasarruf sağlar. Oldukça sessiz çalışan bu klimaların bakım ve onarım masrafları da oldukça azdır. Rooftop klimalar filtreleri sayesinde bina içine sürekli temiz hava akışı sağlar. Aynı zamanda bu klimalar, çatılara monte edildiği için, kaza riski de oldukça düşüktür.

Rooftop Klima Satan Firmalar

Rooftop klimalar birçok hassas parçadan oluşan klimalardır. Bu yüzden Rooftop klima satan firmalar arasında tercih yaparken bu sektörde deneyimli firmalar tercih edilmelidir. Aynı zamanda bu tip bir klima satın alırken firmanın kurulum ve montaja ek olarak klimaya düzenli bakım ve onarım hizmeti sunması önemlidir.

  • Rooftop Klima Kurulumu | Rooftop Klima Montajı | Rooftop Klima Borulama

Rooftop klimaların montajı için binanın çatısında gerekli alana sahip olunmalıdır. Rooftop klima nasıl kurulur, Rooftop klima montajı nasıl yapılır, Rooftop klima borulama nasıl yapılır sorularının yanıtı klimanın monte edileceği alana göre değişiklik göstermektedir.

rooftop-klima-cesitleri

Rooftop Klima Çeşitleri

Rooftop klimalar hastanelerde, otellerde, villalarda, plazalarda, restoranlarda, fabrikalarda ve hava limanlarında tercih edilen klimalardır. Rooftop klimalar, kullanılacak alanın boyutlarına göre farklı ölçülerde üretilmektedir. Rooftop klima çeşitleri nelerdir sorusu hem klimanın ölçülerine hem de klimanın çalışma prensibine göre yanıtlanabilir. Rooftop klimalar temelde 2 farklı çalışma prensibine sahiptir. Bunlar; hava soğutmalı rooftoplar ile su soğutmalı rooftoplardır. Rooftop klima cihazları, dış ortama monte edildikleri için kaliteli galvaniz malzemelerden üretilir. Cihazların dış kısımları, ısı kaybını azaltan ve yoğuşmayı önleyen metal malzemelerden oluşur. Cihazların temizliği ve bakımı da oldukça kolaydır.

Otellere Rooftop Klima Sistemi

Rooftop klimalar, özellikle otellerde kullanımı avantajlı olan ürünlerdir. Otellere rooftop klima sistemi kurulduğunda hem alandan hem de enerji maliyetinden tasarruf edilmesini sağlar. Az yer kaplayan rooftop klimalar, otellerde yerden tasarruf edilmesini sağlayarak kullanım kolaylığı sağlar. Kurulumu kolay olan rooftop klimalar, enerji tasarrufu sağlayarak otellerde enerji maliyetlerini düşürür.

Villalara Rooftop Klima Sistemi

Rooftop klimaların en çok tercih edildiği alanlardan biri de villalardır. Villalara rooftop klima sistemi hem ekonomik hem emniyetli iklimlendirme hizmeti sunar. Villalar ve malikaneler için oldukça faydalı cihazlar olan rooftop klimalar, çatıya monte edilerek binaların içinde temiz hava sirkülasyonu sağlar. Filtreleri sayesinde bu cihazlar, bina içinde bakteri ve virüs oluşumunu önler. Alandan tasarruf edilmesini de sağlayan rooftop klimalar villalarda ekonomik ve az masraflı iklimlendirme hizmeti sunar.

Plazalara Rooftop Klima Sistemi

Plazalarda rooftop klimalar en fazla tercih edilen klima sistemlerinden biridir. Plazalara rooftop klima sistemi temiz hava ve hijyen sağlar. Aynı zamanda rooftop sistemleri, plazalarda enerji masraflarından büyük ölçüde tasarruf edilmesini de sağlar. Rooftop klimalar, plazalarda az yer kaplar, temiz hava sirkülasyonu için güvenilir bir çözüm sunar.

En iyi Rooftop Klima Markası

Rooftop klimalar kompakt yapıları, kullanım kolaylığı ve masrafsız olmaları nedeniyle ticari ve kurumsal işletmelerde en çok tercih edilen klima sistemleridir. En iyi rooftop klima markası hangisi sorusu, klimanın üretiminde deneyimli markalar olarak yanıtlanabilir. Bu alanda en iyi markalar, iklimlendirme ürünlerinin üretimi konusunda uzman ve deneyimli firmalardır. Aynı zamanda bu cihazları üreten en iyi firmalar, Rooftop klimaların bakım ve onarımı için satış sonrası destek veren markalardır.

rooftop-klima-servisi-bayi-fiyatlari

Rooftop Klima Fiyatları | Rooftop Klima Fiyatları Ne Kadar

Rooftop klimalar kullanım alanına göre çeşitli özelliklerde üretilmektedir. Rooftop klima fiyatları ne kadar sorusunun yanıtı klimaların özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Rooftop klima fiyatları aynı zamanda klimaların üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine göre de değişmektedir.